Suomi öljyn jälkeen – Kiertue
Kirjan julkaisun myötä olen saanut kutsuja esitelmöimään ja keskustelemaan sen aihepiiristä monenlaisiin tilaisuuksiin. Päivitän tänne missä milloinkin olen sitä mukaan kun tilaisuudet varmistuvat. Mikäli aihe kiinnostaa ja sopiva porukka löytyy, ota ihmeessä yhteyttä. Poliittisella taustallasi tai sen puutteella ei ole väliä ;).
*****
25.4.2013 Ilta öljystä – ja sen loppumisesta
Tampere – Pub Kahdet Kasvot torstaina 25.4.2013 klo 18 alkaen.
http://www.facebook.com/events/101855593346983/
*****
2.5.2013 Keskustelutilaisuus OLSYn järjestämänä
Oulu – Kangaspuiston päiväkoti torstaina 2.5.2013 klo 18 alkaen
Kartta – Facebook
*****
3.5.2013 Keskustelutilaisuus (englanniksi) kirjasta ja öljystä Oulun Yliopiston Thule-instituutin järjestämänä
Meet the author: Suomi öljyn jälkeen (Finland after oil) perjantaina klo 10-12 Ympäristötietotalo, Linnanmaa Campus (Huone IT134)
3.5.2013 Keskustelutilaisuus RadVas:n ja DSL:n opintokeskuksen järjestämänä
Oulu – Kulttuuritalo Valve perjantaina 3.5.2013 klo 19 alkaen
http://www.facebook.com/events/150187865152819/?fref=ts
*****
26.5.2013 Paneelikeskustelu teemasta ”Mitä öljyn jälkeen?” Maailma Kylässä -festivaaleilla
Helsinki – Maailma kylässä -festivaali – Su 26.5.2013 16.00–16.20 Amazon-lava
*****
28.5.2013 Radio-ohjelma Radio Helsingissä klo 12:00-13:00
Keskustelua kirjasta, öljystä ja öljyhuipusta – Osallistujina Rauli Partanen ja Harri Paloheimo (kerrankin päästään hämmentämään kimpassa…)
*****
29.5.2013 Alustus kirjasta ja öljystä Ruoan tulevaisuus Ry:n lukupiirissä
Viikin kampus, C-talon kahvihuone (1. kerros) klo 17:00-18:30
Kiertueohjelmaa hieman päivitetty!
Jahas. Pääsitte aika reippaasti aiemmin maaliin, kuin allekirjoittanut ja kumppanit. Onnittelut! Pitääpä käydä kurkkaamassa kirjanne.
Joo, pientä puristamista se otti :). Kiitos, ja kerro ihmeessä mitä tykkäsit kirjasta kun saat sen luettua. Ja tsemiä omaan projektiinne.
Näin kirjan kirjaston uutuushyllyssä ja päätin lainata. Ehkä systeemi antaa sinulle siitä muutaman sentin. Olin jo aiemmin päättänyt, että ostaa en pienituloisena raaski, kun kirjassa ei varmaan itselleni mitään mullistavaa uutta tietoa ole.
Toivottavasti yllätyt positiivisesti. 🙂 Ja kiitos lainauksesta, useiden välikäsien ja systeemin lonkeroiden kautta siitä välittyy tänne ainakin hyvä mieli.
Edit: Tai siis, jos tätä olisi rahan vuoksi tehnyt, niin tähän mennessä olisi aika metsään mennyt… 🙂